首頁 > Yageo代理商 > RC1210JR-0710RL
影像僅供參考,以產品規格為準
RC1210JR-0710RL
型號描述:
10 Ohms ±5% 0.5W, 1/2W Chip Resistor 1210 (3225 Metric) Moisture Resistant Thick Film
型號:
RC1210JR-0710RL
品牌:
Yageo
交期:
6-10工作天
原廠包裝量:
10
起訂量:10 倍增量:1
Resistance
10 Ohms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
0.5W, 1/2W
Composition
Thick Film
Features
Moisture Resistant
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package
1210
Size / Dimension
0.122" L x 0.102" W (3.10mm x 2.60mm)
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)