首頁 > Yageo代理商 > RC1206FR-072K7L
影像僅供參考,以產品規格為準
RC1206FR-072K7L
型號描述:
2.7 kOhms ±1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Moisture Resistant Thick Film
型號:
RC1206FR-072K7L
品牌:
Yageo
交期:
6-10工作天
原廠包裝量:
100
起訂量:1300 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Tolerance
±1%
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Size / Dimension
0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Number of Terminations
2
Supplier Device Package
1206
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)
Failure Rate
Resistance
2.7 kOhms