SR1206FR-7W4K7L
- 型號描述:
4.7 kOhms ±1% 0.5W, 1/2W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film
RES 4.7K OHM 1% 1/2W 1206
- 型號:
- SR1206FR-7W4K7L
- Resistance
- 4.7 kOhms
- Tolerance
- ±1%
- Power (Watts)
- 0.5W, 1/2W
- Temperature Coefficient
- ±100ppm/°C
- Operating Temperature
- -55°C ~ 155°C
- Size / Dimension
- 0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.026" (0.65mm)