SMCJ180CA/TR7
- 型號描述:
292V Clamp 5.1A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMC)
TVS DIODE 180VWM 292VC DO214AB
- 型號:
- SMCJ180CA/TR7
- 品牌:
- YAGEO
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- Type
- Zener
- Bidirectional Channels
- 1
- Voltage - Reverse Standoff (Typ)
- 180V
- Voltage - Breakdown (Min)
- 201V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
- 292V
- Current - Peak Pulse (10/1000µs)
- 5.1A
- Power - Peak Pulse
- 1500W (1.5kW)
- Power Line Protection
- No
- Applications
- General Purpose
- Capacitance @ Frequency
- Operating Temperature
- -65°C ~ 150°C (TJ)