首頁 > onsemi代理商 > SMCJ15CA
影像僅供參考,以產品規格為準
SMCJ15CA
型號描述:
24.4V Clamp 61.5A Ipp Tvs Diode Surface Mount SMC
ESD 保護二極體 / TVS 二極體 1500W TVS Bidirectional
型號:
SMCJ15CA
品牌:
onsemi
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
3000
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
DO-214AB, SMC
Mounting Type
Surface Mount
Type
Zener
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Applications
General Purpose
Capacitance @ Frequency
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
61.5A
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
15V
Supplier Device Package
DO-214AB (SMC)
Bidirectional Channels
1
Voltage - Breakdown (Min)
16.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
24.4V
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)