首頁 > YAGEO代理商 > RT0603FRE0712K1L
影像僅供參考,以產品規格為準
RT0603FRE0712K1L
型號描述:
12.1 kOhms ±1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Thin Film
RES SMD 12.1K OHM 1% 1/10W 0603
型號:
RT0603FRE0712K1L
Resistance
12.1 kOhms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.1W, 1/10W
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)