首頁 > YAGEO代理商 > RT0603DRE07300KL
影像僅供參考,以產品規格為準
RT0603DRE07300KL
型號描述:
300 kOhms ±0.5% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Thin Film
RES SMD 300K OHM 0.5% 1/10W 0603
型號:
RT0603DRE07300KL
品牌:
YAGEO
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Resistance
300 kOhms
Tolerance
±0.5%
Power (Watts)
0.1W, 1/10W
Composition
Thin Film
Features
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package
0603
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)