首頁 > YAGEO代理商 > RT0603DRD0724K9L
影像僅供參考,以產品規格為準
RT0603DRD0724K9L
型號描述:
24.9 kOhms ±0.5% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Thin Film
RES SMD 24.9KOHM 0.5% 1/10W 0603
型號:
RT0603DRD0724K9L
Resistance
24.9 kOhms
Tolerance
±0.5%
Power (Watts)
0.1W, 1/10W
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)