RT0603DRD07140KL
- 型號描述:
140 kOhms ±0.5% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Thin Film
RES SMD 140K OHM 0.5% 1/10W 0603
- 型號:
- RT0603DRD07140KL
- Resistance
- 140 kOhms
- Tolerance
- ±0.5%
- Power (Watts)
- 0.1W, 1/10W
- Temperature Coefficient
- ±25ppm/°C
- Operating Temperature
- -55°C ~ 155°C
- Size / Dimension
- 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.022" (0.55mm)