RT0603BRB0712K1L
- 型號描述:
12.1 kOhms ±0.1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Thin Film
RES SMD 12.1KOHM 0.1% 1/10W 0603
- 型號:
- RT0603BRB0712K1L
- Resistance
- 12.1 kOhms
- Tolerance
- ±0.1%
- Power (Watts)
- 0.1W, 1/10W
- Temperature Coefficient
- ±10ppm/°C
- Operating Temperature
- -55°C ~ 155°C
- Size / Dimension
- 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.022" (0.55mm)