首頁 > YAGEO代理商 > RT0402FRE072K2L
影像僅供參考,以產品規格為準
RT0402FRE072K2L
型號描述:
2.2 kOhms ±1% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Thin Film
型號:
RT0402FRE072K2L
交期:
10-15工作天
原廠包裝量:
10000
Resistance
2.2 kOhms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.063W, 1/16W
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)
0.014" (0.35mm)