RT0402BRD07845RL
- 型號描述:
845 Ohms ±0.1% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Thin Film
RES SMD 845 OHM 0.1% 1/16W 0402
- 型號:
- RT0402BRD07845RL
- Resistance
- 845 Ohms
- Tolerance
- ±0.1%
- Power (Watts)
- 0.063W, 1/16W
- Temperature Coefficient
- ±25ppm/°C
- Operating Temperature
- -55°C ~ 155°C
- Size / Dimension
- 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.014" (0.35mm)