RT0402BRD0740K2L
- 型號描述:
40.2 kOhms ±0.1% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Thin Film
- 型號:
- RT0402BRD0740K2L
- 品牌:
- YAGEO
- 交期:
- 10-16工作天
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Power (Watts)
- 0.063W, 1/16W
- Tolerance
- ±0.1%
- Temperature Coefficient
- ±25ppm/°C
- Size / Dimension
- 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 155°C
- Number of Terminations
- 2
- Height - Seated (Max)
- 0.014" (0.35mm)
- Failure Rate
- Resistance
- 40.2 kOhms