RT0402BRD0728K7L
- 型號描述:
28.7 kOhms ±0.1% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Thin Film
RES SMD 28.7KOHM 0.1% 1/16W 0402
- 型號:
- RT0402BRD0728K7L
- 品牌:
- YAGEO
數量:
- Resistance
- 28.7 kOhms
- Tolerance
- ±0.1%
- Power (Watts)
- 0.063W, 1/16W
- Composition
- Thin Film
- Features
- Temperature Coefficient
- ±25ppm/°C
- Operating Temperature
- -55°C ~ 155°C
- Package / Case
- 0402 (1005 Metric)
- Supplier Device Package
- 0402
- Size / Dimension
- 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.014" (0.35mm)