首頁 > YAGEO代理商 > RC1218JK-076R8L
影像僅供參考,以產品規格為準
RC1218JK-076R8L
型號描述:
6.8 Ohms ±5% 1W Chip Resistor Wide 1812 (4532 Metric), 1218 Moisture Resistant Thick Film
RES 6.8 OHM 5% 1W 1812 WIDE
型號:
RC1218JK-076R8L
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Power (Watts)
1W
Tolerance
±5%
Package / Case
Wide 1812 (4532 Metric), 1218
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Size / Dimension
0.122" L x 0.181" W (3.10mm x 4.60mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Number of Terminations
2
Supplier Device Package
1218
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)
Failure Rate
Resistance
6.8 Ohms