RC1218JK-071K2L
- 型號描述:
1.2 kOhms ±5% 1W Chip Resistor Wide 1812 (4532 Metric), 1218 Moisture Resistant Thick Film
- 型號:
- RC1218JK-071K2L
- 品牌:
- YAGEO
- 交期:
- 10-15工作天
- 原廠包裝量:
- 4000
- 幣別 (NTD)稅前單價/PCS
- 點擊查看即時庫存
倍增量:1
價格:
數量:
- Resistance
- 1.2 kOhms
- Tolerance
- ±5%
- Power (Watts)
- 1W
- Composition
- Thick Film
- Features
- Moisture Resistant
- Temperature Coefficient
- ±100ppm/°C
- Operating Temperature
- -55°C ~ 155°C
- Package / Case
- Wide 1812 (4532 Metric), 1218
- Supplier Device Package
- Size / Dimension
- 0.122" L x 0.181" W (3.10mm x 4.60mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.026" (0.65mm)