首頁 > YAGEO代理商 > RC1218JK-0715RL
影像僅供參考,以產品規格為準
RC1218JK-0715RL
型號描述:
15 Ohms ±5% 1W Chip Resistor Wide 1812 (4532 Metric), 1218 Moisture Resistant Thick Film
RES 15 OHM 5% 1W 1812 WIDE
型號:
RC1218JK-0715RL
品牌:
YAGEO
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Resistance
15 Ohms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
1W
Composition
Thick Film
Features
Moisture Resistant
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
Wide 1812 (4532 Metric), 1218
Supplier Device Package
1218
Size / Dimension
0.122" L x 0.181" W (3.10mm x 4.60mm)
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)