RC1210FR-0762RL
- 型號描述:
62 Ohms ±1% 0.5W, 1/2W Chip Resistor 1210 (3225 Metric) Moisture Resistant Thick Film
RES 62 OHM 1% 1/2W 1210
- 型號:
- RC1210FR-0762RL
- Resistance
- 62 Ohms
- Tolerance
- ±1%
- Power (Watts)
- 0.5W, 1/2W
- Temperature Coefficient
- ±100ppm/°C
- Operating Temperature
- -55°C ~ 155°C
- Package / Case
- 1210 (3225 Metric)
- Supplier Device Package
- 1210
- Size / Dimension
- 0.122" L x 0.102" W (3.10mm x 2.60mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.024" (0.60mm)