首頁 > YAGEO代理商 > RC1210FR-0762RL
影像僅供參考,以產品規格為準
RC1210FR-0762RL
型號描述:
62 Ohms ±1% 0.5W, 1/2W Chip Resistor 1210 (3225 Metric) Moisture Resistant Thick Film
RES 62 OHM 1% 1/2W 1210
型號:
RC1210FR-0762RL
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:5000 倍增量:1
Resistance
62 Ohms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package
1210
Size / Dimension
0.122" L x 0.102" W (3.10mm x 2.60mm)
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)