首頁 > YAGEO代理商 > RC1206JR-071R8P
影像僅供參考,以產品規格為準
RC1206JR-071R8P
型號描述:
厚膜電阻器 - SMD General Purpose Chip Resistor 1206, 1.8Ohms, 5%, 1/4W
型號:
RC1206JR-071R8P
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
5000
起訂量:1 倍增量:1
Resistance
1.8 Ohms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package
1206
Ratings
7C1 RoHS w/out Exemption (100% Pb-Free)
Size / Dimension
0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)