首頁 > YAGEO代理商 > RC1206FR-13536RL
影像僅供參考,以產品規格為準
RC1206FR-13536RL
型號描述:
536 Ohms ±1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Moisture Resistant Thick Film
型號:
RC1206FR-13536RL
交期:
10-15工作天
原廠包裝量:
20000
Resistance
536 Ohms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Features
Moisture Resistant
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package
Ratings
Size / Dimension
0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)