首頁 > YAGEO代理商 > RC1206FR-1327R4L
影像僅供參考,以產品規格為準
RC1206FR-1327R4L
型號描述:
27.4 Ohms ±1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Moisture Resistant Thick Film
RES 27.4 OHM 1% 1/4W 1206
型號:
RC1206FR-1327R4L
品牌:
YAGEO
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:20000 倍增量:1
Resistance
27.4 Ohms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Composition
Thick Film
Features
Moisture Resistant
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package
1206
Ratings
Size / Dimension
0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)