首頁 > YAGEO代理商 > RC1206FR-07100KL
影像僅供參考,以產品規格為準
RC1206FR-07100KL
型號描述:
100 kOhms ±1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Moisture Resistant Thick Film
型號:
RC1206FR-07100KL
品牌:
YAGEO
交期:
10-15工作天
原廠包裝量:
5000
Packaging
Tape & Reel (TR)
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Tolerance
±1%
Features
Moisture Resistant
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Size / Dimension
0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Composition
Thick Film
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Number of Terminations
2
Supplier Device Package
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)
Failure Rate
Resistance
100 kOhms