首頁 > YAGEO代理商 > PNP5WVJT-73-1R5
影像僅供參考,以產品規格為準
PNP5WVJT-73-1R5
型號描述:
1.5 Ohms ±5% 5W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Safety Wirewound
線繞電阻器 - 透孔 1.5ohm 5% 5W Wirewound Resistor
型號:
PNP5WVJT-73-1R5
品牌:
YAGEO
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
250
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Cut Tape (CT)
Power (Watts)
5W
Tolerance
±5%
Features
Flame Retardant Coating, Safety
Package / Case
Axial
Temperature Coefficient
Size / Dimension
0.295" Dia x 0.669" L (7.50mm x 17.00mm)
Composition
Wirewound
Operating Temperature
-40°C ~ 200°C
Number of Terminations
2
Supplier Device Package
Axial
Height - Seated (Max)
Failure Rate
Resistance
1.5 Ohms