CC1808KKX7REBB471
- 型號描述:
470 pF ±10% 3000V (3kV) Ceramic Capacitor X7R 1808 (4520 Metric)
CAP CER 470PF 3KV X7R 1808
- 型號:
- CC1808KKX7REBB471
- 品牌:
- YAGEO
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±10%
- Lead Style
- Features
- High Voltage
- Voltage - Rated
- 3000V (3kV)
- Package / Case
- 1808 (4520 Metric)
- Temperature Coefficient
- X7R
- Size / Dimension
- 0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm)
- Mounting Type
- Surface Mount, MLCC
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Applications
- General Purpose
- Lead Spacing
- Ratings
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
- 0.071" (1.80mm)
- Failure Rate
- Capacitance
- 470 pF