CC1210ZKY5V9BB106
- 型號描述:
10 μF -20%, +80% 50V Ceramic Capacitor Y5V (F) 1210 (3225 Metric)
CAP CER 10UF 50V Y5V 1210
- 型號:
- CC1210ZKY5V9BB106
- 品牌:
- YAGEO
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- -20%, +80%
- Lead Style
- Features
- Voltage - Rated
- 50V
- Package / Case
- 1210 (3225 Metric)
- Temperature Coefficient
- Y5V (F)
- Size / Dimension
- 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
- Mounting Type
- Surface Mount, MLCC
- Operating Temperature
- -30°C ~ 85°C
- Applications
- General Purpose
- Lead Spacing
- Ratings
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
- Failure Rate
- Capacitance
- 10 µF