CC1210MKX6S5BB476
- 型號描述:
47 μF ±20% 6.3V Ceramic Capacitor X6S 1210 (3225 Metric)
CAP CER 47UF 6.3V X6S 1210
- 型號:
- CC1210MKX6S5BB476
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±20%
- Lead Style
- Features
- Voltage - Rated
- 6.3V
- Temperature Coefficient
- X6S
- Size / Dimension
- 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 105°C
- Applications
- General Purpose
- Lead Spacing
- Thickness (Max)
- 0.106" (2.70mm)
- Failure Rate
- Capacitance
- 47 µF