CC1210MKX5R8BB475
- 型號描述:
4.7 μF ±20% 25V Ceramic Capacitor X5R 1210 (3225 Metric)
CAP CER 4.7UF 25V X5R 1210
- 型號:
- CC1210MKX5R8BB475
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±20%
- Lead Style
- Features
- Voltage - Rated
- 25V
- Size / Dimension
- 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 85°C
- Applications
- General Purpose
- Lead Spacing
- Thickness (Max)
- 0.083" (2.10mm)
- Failure Rate
- Capacitance
- 4.7 µF