CC1206ZKY5V7BB106
- 型號描述:
10 μF -20%, +80% 16V Ceramic Capacitor Y5V (F) 1206 (3216 Metric)
CAP CER 10UF 16V Y5V 1206
- 型號:
- CC1206ZKY5V7BB106
- 品牌:
- YAGEO
數量:
- Capacitance
- 10 µF
- Tolerance
- -20%, +80%
- Voltage - Rated
- 16V
- Temperature Coefficient
- Y5V (F)
- Operating Temperature
- -30°C ~ 85°C
- Features
- Ratings
- Applications
- General Purpose
- Failure Rate
- Mounting Type
- Surface Mount, MLCC
- Package / Case
- 1206 (3216 Metric)
- Size / Dimension
- 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
- 0.049" (1.25mm)