CC1206ZKY5V6BB226
- 型號描述:
22 μF -20%, +80% 10V Ceramic Capacitor Y5V (F) 1206 (3216 Metric)
CAP CER 22UF 10V Y5V 1206
- 型號:
- CC1206ZKY5V6BB226
- 品牌:
- YAGEO
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- -20%, +80%
- Lead Style
- Features
- Voltage - Rated
- 10V
- Package / Case
- 1206 (3216 Metric)
- Temperature Coefficient
- Y5V (F)
- Size / Dimension
- 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
- Mounting Type
- Surface Mount, MLCC
- Operating Temperature
- -30°C ~ 85°C
- Applications
- General Purpose
- Lead Spacing
- Ratings
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
- 0.071" (1.80mm)
- Failure Rate
- Capacitance
- 22 µF