CC1206MRY5V9BB104
- 型號描述:
0.1 μF ±20% 50V Ceramic Capacitor Y5V (F) 1206 (3216 Metric)
CAP CER 0.1UF 50V Y5V 1206
- 型號:
- CC1206MRY5V9BB104
- 品牌:
- YAGEO
數量:
- Capacitance
- 0.1 µF
- Tolerance
- ±20%
- Voltage - Rated
- 50V
- Temperature Coefficient
- Y5V (F)
- Operating Temperature
- -30°C ~ 85°C
- Features
- Ratings
- Applications
- General Purpose
- Failure Rate
- Mounting Type
- Surface Mount, MLCC
- Package / Case
- 1206 (3216 Metric)
- Size / Dimension
- 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
- 0.028" (0.70mm)