CC1206KKX7RSAB102
- 型號描述:
- 多層陶瓷電容器MLCC - SMD/SMT 2.5kV 1000pF X7R 10% 1206
- 型號:
- CC1206KKX7RSAB102
- 品牌:
- YAGEO
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- 2000
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±10%
- Lead Style
- Features
- High Voltage
- Voltage - Rated
- 2500V (2.5kV)
- Package / Case
- 1206 (3216 Metric)
- Temperature Coefficient
- X7R
- Size / Dimension
- 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
- Mounting Type
- Surface Mount, MLCC
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Applications
- General Purpose
- Lead Spacing
- Ratings
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
- 0.071" (1.80mm)
- Failure Rate
- Capacitance
- 1000 pF