CC1206JRX7R0BB472
- 型號描述:
4700 pF ±5% 100V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
CAP CER 4700PF 100V X7R 1206
- 型號:
- CC1206JRX7R0BB472
- Tolerance
- ±5%
- Voltage - Rated
- 100V
- Temperature Coefficient
- X7R
- Size / Dimension
- 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Thickness (Max)
- 0.037" (0.95mm)
- Failure Rate
- Capacitance
- 4700 pF