CC1206JRNPOBBN470
- 型號描述:
47 pF ±5% 500V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
CAP CER 47PF 500V C0G/NPO 1206
- 型號:
- CC1206JRNPOBBN470
- Tolerance
- ±5%
- Voltage - Rated
- 500V
- Temperature Coefficient
- C0G, NP0
- Size / Dimension
- 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Thickness (Max)
- 0.028" (0.70mm)
- Failure Rate
- Capacitance
- 47 pF