CC1206JRNPO9BN392
- 型號描述:
3900 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
CAP CER 3900PF 50V C0G/NPO 1206
- 型號:
- CC1206JRNPO9BN392
- 品牌:
- YAGEO
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±5%
- Lead Style
- Features
- Voltage - Rated
- 50V
- Package / Case
- 1206 (3216 Metric)
- Temperature Coefficient
- C0G, NP0
- Size / Dimension
- 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
- Mounting Type
- Surface Mount, MLCC
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Applications
- General Purpose
- Lead Spacing
- Ratings
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
- 0.037" (0.95mm)
- Failure Rate
- Capacitance
- 3900 pF