CC0805KRX7R7BB154
- 型號描述:
0.15 μF ±10% 16V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
CAP CER 0.15UF 16V X7R 0805
- 型號:
- CC0805KRX7R7BB154
- Tolerance
- ±10%
- Lead Style
- Features
- High Voltage
- Voltage - Rated
- 16V
- Size / Dimension
- 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Thickness (Max)
- 0.057" (1.45mm)
- Failure Rate
- Capacitance
- 0.15 µF