CC0805KRX5R6BB106
- 型號描述:
10 μF ±10% 10V Ceramic Capacitor X5R 0805 (2012 Metric)
CAP CER 10UF 10V X5R 0805
- 型號:
- CC0805KRX5R6BB106
- 品牌:
- YAGEO
- 點擊查看即時庫存
起訂量:4000
倍增量:1
價格:
- Tolerance
- ±10%
- Voltage - Rated
- 10V
- Temperature Coefficient
- X5R
- Size / Dimension
- 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 85°C
- Thickness (Max)
- 0.057" (1.45mm)
- Failure Rate
- Capacitance
- 10 µF