CC0805KKX7R7BB106
- 型號描述:
10 μF ±10% 16V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
CAP CER 10UF 16V X7R 0805
- 型號:
- CC0805KKX7R7BB106
- Capacitance
- 10 µF
- Tolerance
- ±10%
- Voltage - Rated
- 16V
- Temperature Coefficient
- X7R
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Size / Dimension
- 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
- 0.057" (1.45mm)