CC0805KKX5R8BB225
- 型號描述:
2.2 μF ±10% 25V Ceramic Capacitor X5R 0805 (2012 Metric)
CAP CER 2.2UF 25V X5R 0805
- 型號:
- CC0805KKX5R8BB225
- 品牌:
- YAGEO
- 點擊查看即時庫存
起訂量:3000
倍增量:1
價格:
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±10%
- Lead Style
- Features
- Voltage - Rated
- 25V
- Temperature Coefficient
- X5R
- Size / Dimension
- 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 85°C
- Applications
- General Purpose
- Lead Spacing
- Thickness (Max)
- 0.057" (1.45mm)
- Failure Rate
- Capacitance
- 2.2 µF