CC0805JRNPOCBN100
- 型號描述:
10 pF ±5% 1000V (1kV) Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
CAP CER 10PF 1KV C0G/NPO 0805
- 型號:
- CC0805JRNPOCBN100
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±5%
- Lead Style
- Features
- High Voltage
- Voltage - Rated
- 1000V (1kV)
- Temperature Coefficient
- C0G, NP0
- Size / Dimension
- 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Applications
- General Purpose
- Lead Spacing
- Thickness (Max)
- 0.037" (0.95mm)
- Failure Rate
- Capacitance
- 10 pF