CC0805JRNPO9BN122
- 型號描述:
1200 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
CAP CER 1200PF 50V C0G/NPO 0805
- 型號:
- CC0805JRNPO9BN122
- 品牌:
- YAGEO
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±5%
- Lead Style
- Features
- High Voltage
- Voltage - Rated
- 50V
- Package / Case
- 0805 (2012 Metric)
- Temperature Coefficient
- C0G, NP0
- Size / Dimension
- 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
- Mounting Type
- Surface Mount, MLCC
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Applications
- General Purpose
- Lead Spacing
- Ratings
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
- 0.037" (0.95mm)
- Failure Rate
- Capacitance
- 1200 pF