CC0805JKX7R0BB104
- 型號描述:
0.1 μF ±5% 100V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
多層陶瓷電容器MLCC - SMD/SMT
- 型號:
- CC0805JKX7R0BB104
- 品牌:
- YAGEO
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- 3000
- Capacitance
- 0.1 µF
- Tolerance
- ±5%
- Voltage - Rated
- 100V
- Temperature Coefficient
- X7R
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Features
- Ratings
- Applications
- General Purpose
- Failure Rate
- Mounting Type
- Surface Mount, MLCC
- Package / Case
- 0805 (2012 Metric)
- Size / Dimension
- 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)