CC0805JKNPO0BN103
- 型號描述:
10000 pF ±5% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
CAP CER 10000PF 100V C0G 0805
- 型號:
- CC0805JKNPO0BN103
- 品牌:
- YAGEO
數量:
- Capacitance
- 10000 pF
- Tolerance
- ±5%
- Voltage - Rated
- 100V
- Temperature Coefficient
- C0G, NP0
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Size / Dimension
- 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
- 0.057" (1.45mm)