CC0805DRNPO9BN8R2
- 型號描述:
8.2 pF ±0.5pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
CAP CER 8.2PF 50V C0G/NPO 0805
- 型號:
- CC0805DRNPO9BN8R2
- 品牌:
- YAGEO
數量:
- Capacitance
- 8.2 pF
- Tolerance
- ±0.5pF
- Voltage - Rated
- 50V
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Size / Dimension
- 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
- 0.028" (0.70mm)