CC0603ZRY5V6BB475
- 型號描述:
4.7 μF -20%, +80% 10V Ceramic Capacitor Y5V (F) 0603 (1608 Metric)
CAP CER 4.7UF 10V Y5V 0603
- 型號:
- CC0603ZRY5V6BB475
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- -20%, +80%
- Lead Style
- Features
- Voltage - Rated
- 10V
- Temperature Coefficient
- Y5V (F)
- Size / Dimension
- 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
- Operating Temperature
- -30°C ~ 85°C
- Applications
- General Purpose
- Lead Spacing
- Thickness (Max)
- 0.035" (0.90mm)
- Failure Rate
- Capacitance
- 4.7 µF