CC0603MRX6S7BB475
- 型號描述:
4.7 μF ±20% 16V Ceramic Capacitor X6S 0603 (1608 Metric)
多層陶瓷電容器MLCC - SMD/SMT
- 型號:
- CC0603MRX6S7BB475
- 品牌:
- YAGEO
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- 4000
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±20%
- Lead Style
- Features
- Voltage - Rated
- 16V
- Package / Case
- 0603 (1608 Metric)
- Temperature Coefficient
- X6S
- Size / Dimension
- 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
- Mounting Type
- Surface Mount, MLCC
- Operating Temperature
- -55°C ~ 105°C
- Applications
- General Purpose
- Lead Spacing
- Ratings
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
- 0.031" (0.80mm)
- Failure Rate
- Capacitance
- 4.7 µF