CC0603KRX7R7BB333
- 型號描述:
0.033 μF ±10% 16V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
CAP CER 0.033UF 16V X7R 0603
- 型號:
- CC0603KRX7R7BB333
- Tolerance
- ±10%
- Voltage - Rated
- 16V
- Size / Dimension
- 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Thickness (Max)
- 0.035" (0.90mm)
- Failure Rate
- Capacitance
- 0.033 µF