CC0603CRNPO0BN6R8
- 型號描述:
6.8 pF ±0.25pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
CAP CER 6.8PF 100V C0G/NPO 0603
- 型號:
- CC0603CRNPO0BN6R8
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±0.25pF
- Lead Style
- Features
- Voltage - Rated
- 100V
- Size / Dimension
- 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Applications
- General Purpose
- Lead Spacing
- Thickness (Max)
- 0.035" (0.90mm)
- Failure Rate
- Capacitance
- 6.8 pF