CC0402KRX6S6BB474
- 型號描述:
0.47 μF ±10% 10V Ceramic Capacitor X6S 0402 (1005 Metric)
CAP CER 0.47UF 10V X6S 0402
- 型號:
- CC0402KRX6S6BB474
- 品牌:
- YAGEO
- 點擊查看即時庫存
起訂量:10000
倍增量:1
價格:
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±10%
- Lead Style
- Features
- Voltage - Rated
- 10V
- Package / Case
- 0402 (1005 Metric)
- Temperature Coefficient
- X6S
- Size / Dimension
- 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
- Mounting Type
- Surface Mount, MLCC
- Operating Temperature
- -55°C ~ 105°C
- Applications
- General Purpose
- Lead Spacing
- Ratings
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
- 0.022" (0.55mm)
- Failure Rate
- Capacitance
- 0.47 µF