首頁 > YAGEO代理商 > CC0402JRX7R9BB202
影像僅供參考,以產品規格為準
CC0402JRX7R9BB202
型號描述:
2000 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric)
CAP CER 2000PF 50V X7R 0402
型號:
CC0402JRX7R9BB202
品牌:
YAGEO
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:10000 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±5%
Lead Style
Features
Voltage - Rated
50V
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Temperature Coefficient
X7R
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Mounting Type
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Applications
General Purpose
Lead Spacing
Ratings
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
Failure Rate
Capacitance
2000 pF